sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Straż ma urodziny

14.09.2012


Warto w niedzielę o 11.00 stanąć na Kasztanowej, by obejrzeć kolumnę kilkunastu wozów strażackich z powiatu pruszkowskiego, Grodziska, Żyrardowa i Warszawy, które przywiozą uczestników obchodów 50. rocznicy powstania OSP w naszej wsi.

W piątek po południu zastaliśmy żółwińskich druhów z naczelnikiem Jarosławem Prusakiem przy budowie betonowej ścieżki wokół budynku OSP i porządkowaniu świetlicy, w której zaproszeni goście zjedzą tradycyjny posiłek strażacki. Będzie to ostatnia część kilkugodzinnych obchodów jubileuszowych.

Rozpoczną się one o 9.10 od zbiórki strażackich pocztów sztandarowych na terenie parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. O 9.40 zostanie odprawiona msza w intencji strażaków. Po jej zakończeniu – ok. godz. 11.00 - kolumna wozów ze strażakami w galowych mundurach ruszy spod kościoła do remizy w Żółwinie.

Główne uroczystości, których gospodarzami poza naszą OSP jest Burmistrz Gminy Brwinów i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, rozpoczną się o godz. 11.30 od złożenia raportu. Punktem kulminacyjnym gali będzie wręczenie najbardziej zasłużonym druhom odznaczeń i medali.

O sprawności żółwińskich strażaków będzie się można przekonać już w sobotę 15 września – drużyna naszej OSP weźmie udział w zawodach sportowo-pożarniczych na boisku sportowym w Nowej Wsi. Będą walczyć m.in. w sztafecie pożarniczej 7 razy 50 metrów oraz ćwiczeniach bojowych. Początek zawodów o godz. 9.00. (ike)

Ostatnie przygotowania...

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie