środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Straż ma urodziny

14.09.2012


Warto w niedzielę o 11.00 stanąć na Kasztanowej, by obejrzeć kolumnę kilkunastu wozów strażackich z powiatu pruszkowskiego, Grodziska, Żyrardowa i Warszawy, które przywiozą uczestników obchodów 50. rocznicy powstania OSP w naszej wsi.

W piątek po południu zastaliśmy żółwińskich druhów z naczelnikiem Jarosławem Prusakiem przy budowie betonowej ścieżki wokół budynku OSP i porządkowaniu świetlicy, w której zaproszeni goście zjedzą tradycyjny posiłek strażacki. Będzie to ostatnia część kilkugodzinnych obchodów jubileuszowych.

Rozpoczną się one o 9.10 od zbiórki strażackich pocztów sztandarowych na terenie parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. O 9.40 zostanie odprawiona msza w intencji strażaków. Po jej zakończeniu – ok. godz. 11.00 - kolumna wozów ze strażakami w galowych mundurach ruszy spod kościoła do remizy w Żółwinie.

Główne uroczystości, których gospodarzami poza naszą OSP jest Burmistrz Gminy Brwinów i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, rozpoczną się o godz. 11.30 od złożenia raportu. Punktem kulminacyjnym gali będzie wręczenie najbardziej zasłużonym druhom odznaczeń i medali.

O sprawności żółwińskich strażaków będzie się można przekonać już w sobotę 15 września – drużyna naszej OSP weźmie udział w zawodach sportowo-pożarniczych na boisku sportowym w Nowej Wsi. Będą walczyć m.in. w sztafecie pożarniczej 7 razy 50 metrów oraz ćwiczeniach bojowych. Początek zawodów o godz. 9.00. (ike)

Ostatnie przygotowania...

skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie