środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Strażacy nie świętują

03.05.2014


3 maja strażacy z żółwińskiej OSP przyszli z natychmiastową pomocą właścicielom kilku zalanych posesji przy ul. Nadarzyńskiej.

W wyniku uszkodzenia grobli w prywatnym stawie należącym do p. Michała Kołakowskiego wezbrana woda zalała działki i podtopiła budynki, w każdej chwili mogła wedrzeć się do środka najniżej położonych domów. Sytuację uratowali żółwińscy strażacy, którzy zabezpieczyli uszkodzoną groblę, a następnie wypompowali wodę z zalanych posesji.

Dziękujemy naszym strażakom za pomoc i życzymy, by jak najszybciej otrzymali obiecane z budżetu gminy środki na nową remizę. Przypominamy, że OSP jest organizacją pożytku publicznego i można przekazywać jej 1 proc. z naszych podatków.

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie interactive novel