środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Styczniowe pożary

12.01.2017


Jednostka OSP z Żółwina brała udział w czwartek w gaszeniu płonącej sterty gałęzi w Ruścu, wyciętych w związku z modernizacją drogi katowickiej. – Sytuacja była niebezpieczna ze względu na znajdujące się w pobliżu zabudowania – mówi zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant OSP.

W poniedziałek żółwińscy strażacy gasili solą i piaskiem palącą się sadzę w przewodzie kominowym w domu jednorodzinnym w Owczarni. – Pożar ogarnął cały komin, język płomienia sięgał przeszło metr ponad komin – relacjonuje komendant. Dzięki szybko podjętej akcji ogień nie rozprzestrzenił się na dom, natomiast komin uległ pęknięciu. Jarosław Prusak apeluje o sprawdzanie drożności i szczelności przewodów kominowych. (ike)

Akcja w Ruścu - zdjęcie OSP Żółwin

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie