środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Superniania w Otrębusach

08.10.2012


"I ty możesz mieć superdziecko" – to temat spotkania z Dorotą Zawadzką, "Supernianią", na które zapraszają Burmistrz Gminy Brwinów oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Otrębusach. Odbędzie się ono we wtorek 9 października o godzinie 18.00 w ZS w Otrębusach przy ul. Piaseckiego 2. Wstęp wolny.

Dorota Zawadzka zanim została TVN-owską "Supernianią", skończyła psychologię, sprawdziła metody wychowawcze, opiekując się własnymi synami i cudzymi dziećmi. Obecnie wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, jest członkinią kapituły konkursu "Świat przyjazny dziecku".

Temat spotkania w Otrębusach jest tytułem książki Doroty Zawadzkiej. Jesteśmy pewni, że autorka chętnie złoży na niej swoją dedykację. (ike)skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie