sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Tak trzymać, druhny i druhowie!

16.09.2012


Srebrny medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymała w niedzielę z okazji jubileuszu 50-lecia Ochotnicza Straż Pożarna w Żółwinie.

W południe na terenie naszej OSP było uroczyście, podniośle, galowo. Strażackie mundury w okazji 50-lecia OSP włożyli nawet niektórzy goście – m.in. starosta pruszkowski Elżbieta Smolińska.

- 50 lat to trzy pokolenia: dziadkowie, ojcowie i wnukowie. OSP w Żółwinie ma długą tradycję, ta tradycja ma też charakter rodzinny. Trzeba ją pielęgnować – podkreślano zgodnie we wszystkich wystąpieniach, życząc, by strażaków z naszej wsi bronił święty Florian.

Jubileuszową uroczystość sprawnie poprowadził prezes OSP Żółwin Karol Zakrzewski. Nasi strażacy ze swym naczelnikiem Jarosławem Prusakiem słuchali przemówień, stojąc w dwuszeregu ze sztandarem. Funkcję chorążego pełnił Aleksander Krzemiński, weteran żółwińskiej OSP, jej były naczelnik. Prostopadle do naszych strażaków stały poczty sztandarowe OSP z powiatu pruszkowskiego.

Zaangażowanie jednostki chwalił komendant Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, starszy brygadier Dariusz Drzewiecki, podkreślając, że nasi strażacy każdego roku wyjeżdżają sto razy do akcji ratowniczych. Goście z okazji rocznicy udekorowali sztandar srebrnym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa". Na mundurach galowych strażaków zawisły medale i odznaki.

Oficjalną część uroczystości zakończyło wbijanie przez gości ozdobnych gwoździ do jubileuszowej tablicy pamiątkowej oraz wpisywanie się do wyłożonej księgi pamiątkowej. Potem nad strażą krążył wiatrakowiec z OSP Baranów. Jego lot koordynował z ziemi posiadający uprawnienia pilota druh żółwińskiej OSP i autor naszego portalu Paweł Komender.

Gratulując OSP Żółwin jubileuszu, goście powtarzali: - Tak trzymać, druhny i druhowie! Dołączamy się do tych życzeń. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie