czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Trzecia dekada sołtysa

04.04.2019


Sprawujący funkcję sołtysa Żółwina od 1999 r. Karol Marchwiak został wybrany na kolejną kadencję.

W czasie czwartkowego zebrania wiejskiego jedyny kandydat na sołtysa otrzymał poparcie 81 osób, siedem głosowało przeciwko, zaś głos jednej osoby uznano za nieważny.

- Dziękuję mieszkańcom za poparcie, a tym, którzy głosowali przeciwko, postaram się udowodnić, że warto na mnie zagłosować w czasie kolejnych wyborów – powiedział Karol Marchwiak. Jeszcze przed głosowaniem sołtys uzyskał wsparcie od burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego, który nazwał go dobrym gospodarzem i wyraził nadzieję, że będzie z nim współpracował także w najbliższych latach.

W nowej sześcioosobowej radzie sołeckiej znalazły się trzy osoby zasiadające w niej wcześniej – Grzegorz Kogut, Paweł Komender, Piotr Strubiński - oraz trzy nowe: Piotr Kozieja, Rafał Kucharski i jedyna w tym gronie kobieta – Marta Obara-Michlewska. Niestety zasada parytetu nie objęła dotąd statutu sołectwa gminy Brwinów.

Arkadiusz Kosiński poinformował, że nie ma zagrożenia dla zakończenia budowy przedszkola samorządowego przy Nadarzyńskiej do 30 września br. Do 2021 r. obiekt będzie filią szkoły podstawowej – mają się w niej uczyć uczniowie zerówki oraz klas: pierwszej i drugiej, a być może także trzeciej. Przeprowadzkę do nowego budynku burmistrz planuje w czasie przerwy świątecznej w grudniu br. Uczniowie wrócą na ul. Szkolną po rozbudowie szkoły podstawowej – ta inwestycja ma być realizowana w latach 2020-2021.

W najbliższym czasie rozpocznie się budowa chodnika z odwodnieniem przy Nadarzyńskiej – od Kasztanowej do Wolty – wraz w wyniesionym przejściem dla pieszych oraz oświetlonym lampami czterometrowym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ogrodzenia Wolty w kierunku Polnej.

Najważniejszą gminną inwestycją drogową w tym roku ma być remont ulic, m.in. Młochowskiej na odcinku od Krótkiej do Leśnej. (ike)

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie