środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Ucztuj z królem

12.05.2014


19 maja o godz. 9.00 ruszają zapisy na warsztaty historyczno-artystyczne "Uczta króla Kazimierza". Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat do odkrycia świata średniowiecznych miast i zamków.

Warsztaty odbywać się będą od godz. 9.00 do 16.00 w dniach 30 czerwca - 4 lipca. Organizator zapewnia fachową opiekę i gorący posiłek. Koszt imprezy – 300 zł.

To już siódme warsztaty dla dzieci organizowane przez pruszkowskie muzeum. Tym razem motywem przewodnim będzie uczta wydana przez krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka dla uczestników zjazdu monarchów środkowoeuropejskich, zwołanego przez Kazimierza Wielkiego. Słynniejszej biesiady niż "uczta u Wierzynka" (pod taką nazwą to wydarzenie weszło do historii) w tysiącletnich dziejach Polski nie było.

Zapisy na warsztaty-półkolonie potrwają do 30 maja. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www