sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

W pierwszej setce

13.11.2017


71 miejsce wśród 616 gmin miejsko-wiejskich w Polsce – to pozycja gminy Brwinów w tegorocznym rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Warszawskiej.

W województwie mazowieckim gmina Brwinów zajęła 12 miejsce, przed nią znalazły się m.in. Ożarów Mazowiecki (2 miejsce w skali kraju), Błonie (5), Grodzisk Mazowiecki (27) oraz Mszczonów (45).

Nasi partnerzy z Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów w kategorii gmin miejskich zajęli bardzo odległe od siebie miejsca. Na 26 pozycji w kraju i pierwszej w województwie mazowieckim sklasyfikowano Podkowę Leśną, natomiast Milanówek musiał się zadowolić 178 miejscem w kraju (na 237 podmiotów) i 25 na Mazowszu.

Ranking, którego wyniki ogłoszono w ubiegłym tygodniu, został sporządzany w oparciu o 15 wskaźników podawanych przez GUS, m.in. wydatki na inwestycje przypadające na jednego mieszkańca, saldo migracji i odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie