środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

W żółwim tempie

13.10.2014


13 października 2014 r. przejdzie do historii Żółwina jako dzień, w którym po raz pierwszy ustawiono fotoradar. Skutek – samochody poruszały się po Nadarzyńskiej w żółwim tempie.

Sympatyczny strażnik miejski z Brwinowa pokazał nam urządzenie, które ustawiono u zbiegu Nadarzyńskiej i Klonowej. Rejestruje ono prędkość przejeżdżających samochodów. Nawet gdyby któryś z kierowców przekroczył dozwoloną prędkość, strażnik – w przeciwieństwie do policjanta – nie ma prawa zatrzymać samochodu.

Zgodnie z ustalonym trybem po zakończeniu kontroli z fotoradaru wyjmuje się kartę pamięci i przegląda ją na komputerze. Jeśli fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości, właściciel samochodu otrzyma zdjęcie z tego urządzenia wraz z mandatem. Nie może się przy tym – jak to było często do niedawna - bronić, że za kierownicą jego wozu siedziała nieznana mu osoba. 30 września Sąd Najwyższy orzekł, że straż miejska ma prawo wystąpić do sądu o ukaranie kierowcy, który odmówił wskazania, kto jechał jego samochodem sfotografowanym przez fotoradar.

- W gminie mamy jeden fotoradar, nie możemy być wszędzie, ale Żółwin jest już w grafiku naszych dyżurów – powiedział nam strażnik miejski. – Dziś przyjechaliśmy po południu, ale planujemy także dyżury poranne. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie online games