poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Warsaw Eagles na Orliku

25.07.2013


W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 na żółwińskim Orliku pokaz amerykańskiego futbolu da czołowa polska drużyna Warsaw Eagles. Organizator imprezy – brwinowski Gminny Ośrodek Kultury – zaprasza z tej okazji na piknik rodzinny z hamburgerami i barbecue.

Choć nie zobaczymy normalnego meczu (62-metrowym Orlikom daleko do pełnowymiarowych boisk futbolowych), to trenowani przez Phillipa Dillona zawodnicy w pełnym rynsztunku zademonstrują wykopy, kopy i szarże na bramkę, przyłożenia, podwyższenia i inne elementy tej coraz bardziej popularnej w Polsce gry. Warszawskie Orły mają za sobą m.in. kilka występów na Stadionie Narodowym, ich grę oglądały tysiące widzów.

Organizatorzy trzygodzinnego pikniku zapowiadają, że także jego uczestnicy będą mogli wziąć do ręki jajowatą piłkę i zrobić z niej użytek. "Będzie ostro, będzie kontaktowo, będzie zabawa" – zapewnia brwinowski GOK, który zaprosił Warsaw Eagles do Żółwina. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie