czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Warsaw Eagles na Orliku

25.07.2013


W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 na żółwińskim Orliku pokaz amerykańskiego futbolu da czołowa polska drużyna Warsaw Eagles. Organizator imprezy – brwinowski Gminny Ośrodek Kultury – zaprasza z tej okazji na piknik rodzinny z hamburgerami i barbecue.

Choć nie zobaczymy normalnego meczu (62-metrowym Orlikom daleko do pełnowymiarowych boisk futbolowych), to trenowani przez Phillipa Dillona zawodnicy w pełnym rynsztunku zademonstrują wykopy, kopy i szarże na bramkę, przyłożenia, podwyższenia i inne elementy tej coraz bardziej popularnej w Polsce gry. Warszawskie Orły mają za sobą m.in. kilka występów na Stadionie Narodowym, ich grę oglądały tysiące widzów.

Organizatorzy trzygodzinnego pikniku zapowiadają, że także jego uczestnicy będą mogli wziąć do ręki jajowatą piłkę i zrobić z niej użytek. "Będzie ostro, będzie kontaktowo, będzie zabawa" – zapewnia brwinowski GOK, który zaprosił Warsaw Eagles do Żółwina. (ike)

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie