poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Weekend jeździecki

30.04.2013


LKS "Wolta" zaprasza mieszkańców Żółwina i okolic na zawody jeździeckie 4-5 maja. Początek o godz. 9.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, w czasie jej trwania czynny będzie bufet i grill.

W sobotę zostaną rozegrane Zawody Regionalne w Ujeżdżeniu, łączna pula nagród wyniesie 3 tys. zł. W niedzielę odbędą się Zawody Regionalne w Skokach przez przeszkody, w tym I eliminacja Otwartego Mazowieckiego Pucharu Młodzików i Dzieci 2013 oraz III eliminacja Ligi Mazowsza 2013. Łączna pula nagród niedzielnych zawodów to 6 tys. zł. Zarówno w sobotę, jak w niedzielę zawodniczki i zawodnicy będą walczyć o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Brwinów oraz o Puchar Burmistrza Miasta Brwinów.

Ludowy Klub Sportowy "Wolta" (ul. Nadarzyńska 30) jest znanym ośrodkiem jeździeckim nie tylko na Mazowszu. Powstał w 1979 r. na terenie dawnych dworskich zabudowań gospodarczych. Siedziba klubu znajduje się w kamiennym spichlerzu z XVIII w., który pamięta czasy, gdy właścicielami rozległego majątku Żółwin (w tamtym czasie obejmował on także Kopaną i Grudów) była rodzina Rogowskich. Warto w czasie zawodów obejrzeć zabytkowe wnętrze (będzie w nim bufet).

W "Wolcie" działa szkółka jeździecka. Klub organizuje wakacje i kolonie z koniem, a kilka razy do roku – w ramach dni otwartych – bezpłatne przejażdżki na kucykach i koniach dla dzieci. Większość koni w stajniach "Wolty" należy do prywatnych właścicieli. Swoje wierzchowce trzymają tu m.in. Daniel Olbrychski (w filmie dokumentalnym "Daniel i konie" uwieczniono aktora w siodle w żółwińskich plenerach), Bogusław Linda oraz Tomasz Biernawski, czołowy specjalista od koni w polskiej kinematografii - pracował m.in. na planie "Ogniem i mieczem". (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie