poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Wieś się zbiera

30.08.2013


20 września o godzinie 18.00 w remizie OSP odbędzie się zebranie wiejskie, udział w nim weźmie burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Tę okazję warto wykorzystać do zadania burmistrzowi pytań o plany kanalizacji wsi, odwodnienia, budowy przedszkola oraz chodnika przy Nadarzyńskiej i Słonecznej, utwardzenia i oświetlenia ulic. Rok przed wyborami samorządowymi można spytać burmistrza, jaka jest jego wizja Żółwina: peryferyjnej miejscowości oddzielonej Podkową od Brwinowa, podwarszawskiej sypialni czy ważnego dla gminy ośrodka edukacyjnego, kulturalnego, rekreacyjnego.

W zasadniczej części zebrania wiejskiego jego uczestnicy zdecydują, na co wydać pieniądze z Funduszu Sołeckiego w 2014 r. – do podziału jest 34 432,30 zł. Sołtys Karol Marchwiak liczy na wysoką frekwencję i aktywność mieszkańców. (ike)skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie