środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Wracamy do miasta?

04.11.2017


"Jeszcze dziesięć lat temu 77 proc. dorosłych Polaków marzyło o domku jednorodzinnym poza miastem. (…) Od dwóch-trzech lat obserwowany jest powrót do miasta. Zmienia się mentalność i mamy do czynienia ze zjawiskiem, które określa się mianem odradzania się mieszczańskości" – twierdzi prof. Marek Krajewski, socjolog, w wywiadzie zamieszczonym w sobotniej "Gazecie Wyborczej".

Pochodzi on z książki Małgorzaty Czyńskiej "Dom polski. Meblościanka z pikasami", która wkrótce pojawi się w księgarniach.Niedawno tygodnik "Polityka" opublikował artykuł, który zaczynał się od słów: "Gdy świat pędzi do miast, Polacy z miast uciekają na wieś". Tę tezę potwierdzają dane GUS, zgodnie z którymi udział ludności miejskiej w Polsce maleje. Z drugiej jednak strony obserwujemy, że pokolenie 20-30-latków kocha miasto, zaś dzieci rodziców, którzy spełnili swoje marzenie o domku na wsi, kiedy tylko dorosną, uciekają do miasta. (ike)skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie