środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Wspominają papieża

16.10.2012


22 października w Zespole Szkół w Żółwinie odbędzie się V edycja Festiwalu Myśli i Słowa Jana Pawła II.

W przekazanej portalowi zolwin.pl przez dyrektor szkoły p. Martę Szwemin informacji podkreślono, że celem festiwalu jest "kultywowanie zainteresowania uczniów szkół Gminy Brwinów postacią bł. Jana Pawła II i Jego dokonaniami, popularyzowanie hasła Dnia Papieskiego oraz wspólne świętowanie dnia wspomnienia bł. Jana Pawła II".

W dotychczasowych edycjach festiwalu brali udział uczniowie ze szkół gminy Brwinów. Do tegorocznej imprezy zostały zaproszone także szkoły z Podkowy Leśnej i gminy Milanówek. Organizowany corocznie festiwal jest konsekwencją nadania w 2008 r. żółwińskiemu gimnazjum imienia Jana Pawła II. (ike)skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie