sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Wyklikana zabawa

18.07.2012


Dzięki 77227 kliknięciom internautów mieszkańcy Żółwina mają pierwszy w historii wsi ogólnodostępny plac zabaw. W środę z udziałem burmistrza gminy, radnych i sołtysa Żółwina odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Plac zabaw urządzono u zbiegu ulic Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Nieruchomość, na której bawią się dzieci, w 2006 r. została przekazana przez członków Kółka Rolniczego gminie Brwinów.

Za placem zabaw, w miejscu straszących ruin SKR, planuje się budowę przedszkola publicznego dla 150 dzieci. Projekt jest gotowy, główną przeszkodą są pieniądze – placówka ma kosztować cztery miliony złotych.

W ubiegłym roku, z okazji setnej rocznicy powstania, firma Nivea ufundowała sto placów zabaw. Wybór lokalizacji odbył się drogą konkursu – wygrały miejscowości, które uzyskały w internetowym głosowaniu najwięcej kliknięć. Aktywni mają więcej! (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie