środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Z sąsiadem na dystans

19.05.2014


76 proc. Polaków wita się z większością swoich sąsiadów, połowa zna ich imiona, ale jedynie 4 proc. utrzymuje bliskie kontakty towarzyskie z co najmniej kilkoma osobami z sąsiedztwa – wynika z badania instytutu Millward Brown. Ten stan rzeczy większości z nas odpowiada – jedynie 13 proc. ankietowanych chciałoby mieć bliższe niż obecnie relacje z sąsiadami.

Socjolog Marek Szopski w poniedziałkowym "Metrze" tak tłumaczy tę sytuację: "W naszym modelu kulturowym bliższe relacje są zarezerwowane dla rodziny i najlepszych przyjaciół. Boimy się, że zacieśniając relacje z nieznajomymi, wpuścimy ich do tej grupy, co w naszym odczuciu jest ryzykowne – może uruchomić spiralę wzajemności, wciągnąć w stałe oddawanie sobie przysług, spotkania i prośby o pomoc". Dlatego – jak podkreśla "Metro" – sąsiada trzymamy na dzień dobry, czyli bezpieczny dystans.skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie football manager online