czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zabraknie prądu

07.10.2013


We wtorek i środę Żółwin zostanie objęty wyłączeniami energii elektrycznej.

Od godziny 8.00 do 16.00 we wtorek - zgodnie z komunikatem Rejonu Energetycznego Pruszków - nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w Żółwinie, Owczarni i Podkowie Leśnej. W komunikacie wymieniono następujące ulice naszej wsi: Nadarzyńską, Pochyłą, Zachodnią, Szkolną, Graniczną, Polną, Boczną, Sosnową, Bażantów, Łąkową, Kasztanową, Klonową, Szkolną, Pochyłą.

W środę w tych samych godzinach prądu nie będzie przy ulicach: Słonecznej, Nadarzyńskiej, Leśnej, Młochowskiej, Cichej, Południowej, Krótkiej, Zarybie, Malowniczej, Mokrej, Łąkowej, Niecałej, Świerkowej, Bażantów, Klonowej, Rudej Sarenki i przyległych.

W komunikacie wymienione są stacje transformatorowe, których dotyczą wyłączenia. Wśród nich są Żółwin PGR i Żółwin P.D. Dziecka. To nazwy historyczne. W PRL część pól dawnego folwarku Żółwin przyłączono do Państwowego Gospodarstwa Rolnego Urszulin. Państwowy Dom Dziecka mieścił się (od lat 70. do końca 80.) w budynku obecnego Zespołu Szkół przy Szkolnej. PGE Dystrybucja, która dostarcza nam energię – pewnie nieświadomie - przechowuje historię Żółwina. Nie mamy nic przeciwko temu. Za to częste wyłączenia prądu są irytujące. (ike)

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie