poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zabraknie prądu

07.10.2013


We wtorek i środę Żółwin zostanie objęty wyłączeniami energii elektrycznej.

Od godziny 8.00 do 16.00 we wtorek - zgodnie z komunikatem Rejonu Energetycznego Pruszków - nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w Żółwinie, Owczarni i Podkowie Leśnej. W komunikacie wymieniono następujące ulice naszej wsi: Nadarzyńską, Pochyłą, Zachodnią, Szkolną, Graniczną, Polną, Boczną, Sosnową, Bażantów, Łąkową, Kasztanową, Klonową, Szkolną, Pochyłą.

W środę w tych samych godzinach prądu nie będzie przy ulicach: Słonecznej, Nadarzyńskiej, Leśnej, Młochowskiej, Cichej, Południowej, Krótkiej, Zarybie, Malowniczej, Mokrej, Łąkowej, Niecałej, Świerkowej, Bażantów, Klonowej, Rudej Sarenki i przyległych.

W komunikacie wymienione są stacje transformatorowe, których dotyczą wyłączenia. Wśród nich są Żółwin PGR i Żółwin P.D. Dziecka. To nazwy historyczne. W PRL część pól dawnego folwarku Żółwin przyłączono do Państwowego Gospodarstwa Rolnego Urszulin. Państwowy Dom Dziecka mieścił się (od lat 70. do końca 80.) w budynku obecnego Zespołu Szkół przy Szkolnej. PGE Dystrybucja, która dostarcza nam energię – pewnie nieświadomie - przechowuje historię Żółwina. Nie mamy nic przeciwko temu. Za to częste wyłączenia prądu są irytujące. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie