poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zabraknie prądu

07.10.2013


We wtorek i środę Żółwin zostanie objęty wyłączeniami energii elektrycznej.

Od godziny 8.00 do 16.00 we wtorek - zgodnie z komunikatem Rejonu Energetycznego Pruszków - nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w Żółwinie, Owczarni i Podkowie Leśnej. W komunikacie wymieniono następujące ulice naszej wsi: Nadarzyńską, Pochyłą, Zachodnią, Szkolną, Graniczną, Polną, Boczną, Sosnową, Bażantów, Łąkową, Kasztanową, Klonową, Szkolną, Pochyłą.

W środę w tych samych godzinach prądu nie będzie przy ulicach: Słonecznej, Nadarzyńskiej, Leśnej, Młochowskiej, Cichej, Południowej, Krótkiej, Zarybie, Malowniczej, Mokrej, Łąkowej, Niecałej, Świerkowej, Bażantów, Klonowej, Rudej Sarenki i przyległych.

W komunikacie wymienione są stacje transformatorowe, których dotyczą wyłączenia. Wśród nich są Żółwin PGR i Żółwin P.D. Dziecka. To nazwy historyczne. W PRL część pól dawnego folwarku Żółwin przyłączono do Państwowego Gospodarstwa Rolnego Urszulin. Państwowy Dom Dziecka mieścił się (od lat 70. do końca 80.) w budynku obecnego Zespołu Szkół przy Szkolnej. PGE Dystrybucja, która dostarcza nam energię – pewnie nieświadomie - przechowuje historię Żółwina. Nie mamy nic przeciwko temu. Za to częste wyłączenia prądu są irytujące. (ike)

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Koalicja Obywatelska wygrała w Żółwiniie i Tereni

10.06.2024

426 mieszkanek i mieszkańców Żółwina i Tereni oddało głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Koalicję Obywatelską, na Prawo i Sprawiedliwość – 192.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie online football manager