środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zaczarowali Żółwin

17.08.2014


Na dechach zabrakło miejsca, więc tańczono na trawie. Żyrardowski Fanatic podbił serca uczestników gminnych dożynek w Żółwinie. Impreza udała się znakomicie.

Goście przybywali na teren OSP pieszo, rowerami, bryczkami i samochodami. W dożynkach wzięła udział grupa rolników, dla których są one wciąż prawdziwym świętem plonów. Na tysiącach hektarów ziemi po północnej stronie autostrady A2 uprawia się m.in. zboże. To z niego – zgodnie z zapewnieniami organizatorów – upieczono niewielkie bochenki chleba, którymi obdzielono uczestników imprezy.

Po wniesieniu dożynkowego wieńca i mszy polowej kilkaset osób ustawiło się w kolejce po grochówkę – starczyło jej dla wszystkich. Pokrzepieni goście dożynek wyładowywali energię w czasie zabawy: dzieci zjeżdżały z dmuchanej zjeżdżalni, dorośli wyciskali sztangę. Nie zabrakło "pierzastych kogucików, baloników na druciku/ motyli drewnianych, koników bujanych/ cukrowej waty i z piernika chaty".

Przez wiele godzin teren OSP tętnił życiem. Warto przypomnieć, że to mieszkańcy naszej wsi pierwsi w powiecie pruszkowskim odrodzili tradycję dożynek. Niedzielna impreza dowiodła, że było warto. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie online games