sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zakaz zostaje

08.05.2018


Znaki "zakaz zatrzymywania się" przy Nadarzyńskiej, od skrzyżowania z Kasztanową do Szkolnej, pozostaną, by poprawić bezpieczeństwo i zapewnić płynność ruchu. Szerokość pasa drogowego przy Nadarzyńskiej na tym odcinku jest zbyt mała na wyznaczenie miejsc postojowych. O wygospodarowanie własnych miejsc parkingowych powinno zadbać przedszkole (przyszłe), plac zabaw i OSP – stwierdzono w piśmie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, które jest odpowiedzią na podpisany w lutym br. przez ponad sto osób apel o zapewnienie miejsc postojowych w tym rejonie lub usunięcie znaków zakazu. Apel był skierowany do burmistrza Brwinowa, lecz został przesłany do powiatu, gdyż Nadarzyńska od granicy z Owczarnią do Słonecznej jest, podobnie jak cała ul. Kasztanowa, drogą powiatową.

Znaki zakazu nie rozwiązały problemów – samochody parkują na prywatnym parkingu sklepu przeznaczonym dla klientów, blokują miejsce samochodom z zaopatrzeniem. Zakaz jest notorycznie łamany, a w czasie większych imprez lub spotkań na terenie świetlicy (Klubu Seniora) samochody parkują chaotycznie w całej okolicy. Rejon skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najbardziej niebezpiecznym miejscem w Żółwinie, co potwierdziło staranowanie w kwietniu przez samochód osobowy znaku "inne niebezpieczeństwo" z tabliczką "Piesi". (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie