sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zapętlony autobus

26.07.2012


Drobna korekta trasy autobusu do Brwinowa – poprowadzenie jej przez ulice Graniczną i Szkolną - ułatwiłaby życie wielu mieszkańcom Żółwina.

PKS zawsze miał przystanek przed szkołą, później przed domem dziecka, później znów przed szkołą. Miejsce pozostało to samo, tylko przeznaczenie budynku się zmieniało. Z autobusu korzystali uczniowie, nauczyciele i ich rodziny mieszkające w budynku szkolnym. Był on niezwykle dogodny także dla okolicznych mieszkańców.

I komu to przeszkadzało?

Obecna linia autobusowa z Brwinowa do Żółwina przebiega ulicami Nadarzyńską i Słoneczną, ma przystanek końcowy na skrzyżowaniu z Graniczną. Autobus zatrzymuje się tu na chwilę i wraca tą samą trasą.

Proste rozwiązanie polegające na uruchomieniu trasy okrężnej z obecnego przystanku końcowego przez ulicę Graniczną do Szkolnej i Nadarzyńskiej napotkało na opór ze strony władz Gminy. Podobno taka trasa byłaby droższa. Nie rozumiem, dlaczego trasa okrężna miałaby być droższa. Sprawdziłem na mapie, byłaby dłuższa tylko o dwieście metrów, czas przejazdu pozostałby praktycznie ten sam.

Podróż dla pasażerów jadących z ulic Słonecznej i Południowej do Brwinowa w przypadku trasy okrężnej wydłużyłaby się o kilka minut. To chyba niewielka niedogodność w porównaniu z korzyściami dla mieszkańców domów przy Granicznej, Szkolnej i ich licznych nowo powstałych przecznicach.

Przystanek pod szkołą w Żółwinie zapewniłby także dogodny dojazd do Orlika. W tej chwili praktycznie nie wiadomo, jak w przyszłości mają dotrzeć do zespołu boisk korzystające z nich dzieci i młodzież. Nie wszystkich mogą dowieźć samochodami rodzice. Dzieci mają iść od autobusu ponad kilometr od Kasztanowej albo wędrować przez las od rogu Słonecznej i Południowej?

Apeluję o ponowne rozważenie przywrócenia przystanku przed szkołą - takiego, jaki tam był za "dawnych dobrych czasów".
Paweł Komenderskomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie