czwartek, 03 grudnia 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zapytaj burmistrza, podziel pieniądze

17.09.2012


23 września o godzinie 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej 25 odbędzie się zebranie wiejskie sołectw Żółwin i Terenia oraz spotkanie z burmistrzem Brwinowa Arkadiuszem Kosińskim, który omówi inwestycje prowadzone i zaplanowane przez gminę na terenie wsi do końca przyszłego roku.

- Nasi mieszkańcy będą mogli zapytać burmistrza o sprawy, które ich interesują i bulwersują: kanalizację, odwodnienie, budowę chodnika przy Nadarzyńskiej i Słonecznej, oświetlenie i utwardzenie nawierzchni ulic – mówi zolwin.pl sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Mieszkańcy, którzy wezmą udział w zebraniu wiejskim, zdecydują o wydaniu funduszu sołeckiego w 2013 r. – chodzi o kwotę 29 457,80 zł. Propozycje w tej sprawie w imieniu Rady Sołeckiej przedstawi sołtys.

- Uznaliśmy, że warto wydatkować te pieniądze na wymianę dwóch wiat na przystankach autobusu szkolnego przy Słonecznej, monitoring w miejscach, gdzie notorycznie wyrzucane są śmieci, wykaszanie poboczy i utrzymanie ich w czystości, dofinansowanie imprez szkolnych – "Sprzątania Świata" oraz zajęć kulturalnych i sportowych, dofinansowanie wymiany ogrodzenia OSP od strony Nadarzyńskiej – informuje Karol Marchwiak, podkreślając, że decyzja w sprawie podziału pieniędzy należy do mieszkańców i oczekuje ich propozycji.

Czytelnicy naszego portalu upominali się m.in. o nowe atrakcje na placu zabaw, lepsze oświetlenie i oznakowanie ulic, konserwację i rozbudowę urządzeń melioracyjnych, ratowanie zaatakowanych przez szrotówka kasztanowców przy Kasztanowej i posadzenie w miejsce wyciętych nowych drzew, organizację imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych oraz prac społecznych pomagających w integracji żółwinian. Do soboty można do nas zgłaszać pomysły, jak wydać sołeckie pieniądze. Przekażemy je sołtysowi. (ike)skomentuj na FB

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020

Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu.

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie