sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zapytaj burmistrza, podziel pieniądze

17.09.2012


23 września o godzinie 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej 25 odbędzie się zebranie wiejskie sołectw Żółwin i Terenia oraz spotkanie z burmistrzem Brwinowa Arkadiuszem Kosińskim, który omówi inwestycje prowadzone i zaplanowane przez gminę na terenie wsi do końca przyszłego roku.

- Nasi mieszkańcy będą mogli zapytać burmistrza o sprawy, które ich interesują i bulwersują: kanalizację, odwodnienie, budowę chodnika przy Nadarzyńskiej i Słonecznej, oświetlenie i utwardzenie nawierzchni ulic – mówi zolwin.pl sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Mieszkańcy, którzy wezmą udział w zebraniu wiejskim, zdecydują o wydaniu funduszu sołeckiego w 2013 r. – chodzi o kwotę 29 457,80 zł. Propozycje w tej sprawie w imieniu Rady Sołeckiej przedstawi sołtys.

- Uznaliśmy, że warto wydatkować te pieniądze na wymianę dwóch wiat na przystankach autobusu szkolnego przy Słonecznej, monitoring w miejscach, gdzie notorycznie wyrzucane są śmieci, wykaszanie poboczy i utrzymanie ich w czystości, dofinansowanie imprez szkolnych – "Sprzątania Świata" oraz zajęć kulturalnych i sportowych, dofinansowanie wymiany ogrodzenia OSP od strony Nadarzyńskiej – informuje Karol Marchwiak, podkreślając, że decyzja w sprawie podziału pieniędzy należy do mieszkańców i oczekuje ich propozycji.

Czytelnicy naszego portalu upominali się m.in. o nowe atrakcje na placu zabaw, lepsze oświetlenie i oznakowanie ulic, konserwację i rozbudowę urządzeń melioracyjnych, ratowanie zaatakowanych przez szrotówka kasztanowców przy Kasztanowej i posadzenie w miejsce wyciętych nowych drzew, organizację imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych oraz prac społecznych pomagających w integracji żółwinian. Do soboty można do nas zgłaszać pomysły, jak wydać sołeckie pieniądze. Przekażemy je sołtysowi. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie