środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zmarł właściciel Kopanej

10.04.2014


7 kwietnia w wieku 70 lat zmarł Leon Stanisław Buksowicz – właściciel rodzinnego majątku ziemskiego Kopana i współzałożyciel Browaru Jabłonowo. W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" ukazał się nekrolog podpisany przez najbliższą rodzinę.

Leon Stanisław Buksowicz był wnukiem Wojciecha Buksowicza, przedwojennego właściciela Kopanej. Po wojnie, na mocy dekretu o reformie rolnej, majątek został przejęty przez państwo i włączony do PGR Urszulin. Leon Stanisław Buksowicz wszedł w posiadanie Kopanej w 1992 r.

Właściciel Kopanej zostanie pochowany 26 kwietnia w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Brwinowie.

Pierwsze wzmianki o Kopanej pochodzą z początku XV w. W okresie międzywojennym na rozparcelowanej części majątku powstała Terenia. Obecnie Kopana należy do Tereni.

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie