środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Znamy trasę chodnika

11.09.2014


Do tej pory burmistrz Arkadiusz Kosiński nie przesłał naszemu portalowi zarysu koncepcji chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej i Słonecznej, który nie wyświetlił się na ekranie w czasie wtorkowego spotkania z mieszkańcami. Mimo wątpliwości naszych czytelników szkic projektu istnieje – potwierdził to zolwin.pl radny Mieczysław Zieliński.

Zgodnie z relacją radnego budowa chodnika rozpocznie się w przyszłym roku od ul. Nadarzyńskiej. Od Kasztanowej do Klonowej chodnik ma biec po północnej stronie Nadarzyńskiej (na krótkim odcinku od Kasztanowej także po stronie południowej). Od Klonowej do Słonecznej chodnik przejdzie na stronę południową, zaś od Słonecznej do Leśnej – ponownie wróci na północną. Trzymetrowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej będzie biegł po zachodniej stronie ulicy.

Projekt chodnika ma być w całości wykonany do końca roku. W 2015 r. na jego budowę przeznaczono 570 tys. zł. Mieczysław Zieliński ma nadzieję, że już za rok przejdziemy chodnikiem po Nadarzyńskiej. (ike)

Słoneczna bez chodnika

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie online football manager