środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Żółwin 2017 – sukcesy i porażki

29.12.2017


Koniec roku to tradycyjnie czas bilansów, podsumowań i ocen. Oto nasze subiektywne zestawienie największych sukcesów i porażek Żółwina w ostatnich dwunastu miesiącach.

Sukcesy:
1. Żółwin nie został przyłączony do Warszawy. Dzięki masowym protestom samorządowców i mieszkańców PiS zarzuciło pomysł rozszerzenia Warszawy o przeszło 30 otaczających stolicę gmin.
2. Na kolejnym odcinku Nadarzyńskiej ładniej i bezpieczniej. Budowa ciągu pieszo-rowerowego między Słoneczną a Leśną oraz przebudowa skrzyżowania ze Słoneczną i Mokrą pokazują, jak mogą wyglądać żółwińskie ulice.
3. Szkolna nie tonie. Ci, którzy latami przeprawiali się przez rozlewisko w rejonie skrzyżowania z Polną, odetchnęli z ulgą po wykonaniu odwodnienia tego odcinka.

Porażki:
1. Masakra drzew piłą spalinową. Za sprawą tzw. lex Szyszko w Żółwinie wycięto ogromną liczbę młodych i starych drzew, oszpecone zostały m.in. ulice Graniczna i Słoneczna.
2. Upiorna „brama Żółwina”. Od lat trwają gminno-powiatowe waśnie, a skrzyżowanie Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najniebezpieczniejszym i jednym z najbrzydszych miejsc w naszej wsi.
3. Dziury powiatowe i gminne. Co roku powiatowe ekipy wyposażone w maszyny cuchnące smołą kleją Nadarzyńską i Kasztanową. Liczba łat na tych ulicach zasługuje na umieszczenie w księdze Guinnessa. Ale nawet do takiego stanu nawierzchni wzdychają mieszkańcy niektórych żółwińskich ulic, choćby Młochowskiej i Leśnej. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie