czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Żółwin do boju

11.09.2013


Reprezentacja sołectwa Żółwin pod wodzą kapitana Mirosława Tobera weźmie udział w niedzielnym II Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej. Początek o godzinie 10.00 na Orliku przy ul. Szkolnej.

W ubiegłym roku, mimo ambitnej postawy i woli walki, drużyna naszej wsi nie zdołała wyjść z grupy eliminacyjnej – zwyciężył Domaniew, który w finale pokonał Owczarnię. Tym razem może być lepiej, bo drużyna Żółwińskiego Klubu Przyjaciół Piękna Futbolu regularnie rozgrywa mecze z Hartaczami Stara Wieś.

Jak poinformował zolwin.pl Paweł Bartosiewicz, animator Orlika, do udziału w turnieju można zgłaszać się do piątku. Drużyny powinny liczyć maksymalnie 12 zawodników, czyli dwa razy więcej, niż wyjdzie na boisko. Hokejowe zmiany zapewnią każdemu udział w meczach.

W ubiegłym roku, obserwując profesjonalny poziom niektórych graczy, postulowaliśmy, by turniej miał charakter wyłącznie amatorski, bo zawodnicy trenujący w klubach mają dostatecznie wiele możliwości sprawdzenia swoich umiejętności. Regulamin obecnego turnieju zmierza w tym kierunku – nie mogą w nim wystąpić piłkarze zrzeszeni w PZPN i OZPN.

Zwycięzcy mogą liczyć na puchary i medale, zaś kibice na emocjonującą, a zarazem pełną uroku imprezę we wczesnojesiennym żółwińskim plenerze. Oby tylko dopisała pogoda!

Turniej jest częścią Dni Brwinowa. Ich tegoroczną kulminacją będzie występ - w sobotę o 18.30 na stadionie miejskim - zespołu KULT. (ike)

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie