poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Żółwin do boju

11.09.2013


Reprezentacja sołectwa Żółwin pod wodzą kapitana Mirosława Tobera weźmie udział w niedzielnym II Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej. Początek o godzinie 10.00 na Orliku przy ul. Szkolnej.

W ubiegłym roku, mimo ambitnej postawy i woli walki, drużyna naszej wsi nie zdołała wyjść z grupy eliminacyjnej – zwyciężył Domaniew, który w finale pokonał Owczarnię. Tym razem może być lepiej, bo drużyna Żółwińskiego Klubu Przyjaciół Piękna Futbolu regularnie rozgrywa mecze z Hartaczami Stara Wieś.

Jak poinformował zolwin.pl Paweł Bartosiewicz, animator Orlika, do udziału w turnieju można zgłaszać się do piątku. Drużyny powinny liczyć maksymalnie 12 zawodników, czyli dwa razy więcej, niż wyjdzie na boisko. Hokejowe zmiany zapewnią każdemu udział w meczach.

W ubiegłym roku, obserwując profesjonalny poziom niektórych graczy, postulowaliśmy, by turniej miał charakter wyłącznie amatorski, bo zawodnicy trenujący w klubach mają dostatecznie wiele możliwości sprawdzenia swoich umiejętności. Regulamin obecnego turnieju zmierza w tym kierunku – nie mogą w nim wystąpić piłkarze zrzeszeni w PZPN i OZPN.

Zwycięzcy mogą liczyć na puchary i medale, zaś kibice na emocjonującą, a zarazem pełną uroku imprezę we wczesnojesiennym żółwińskim plenerze. Oby tylko dopisała pogoda!

Turniej jest częścią Dni Brwinowa. Ich tegoroczną kulminacją będzie występ - w sobotę o 18.30 na stadionie miejskim - zespołu KULT. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie