sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Żółwin gola!

04.09.2012


W niedzielę 9 września na żółwińskim Orliku odbędzie się I Turniej Sołectw z okazji Dni Brwinowa. Zawody rozpoczną się o godz. 12.00.

Udział w turnieju piłkarskim – jak poinformowała zolwin.pl dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie Anna Sobczak – zgłosiło sześć sołectw: Domaniew, Koszajec, Milęcin, Moszna, Owczarnia i Żółwin. Zgodnie z regulaminem na boisko wybiegną drużyny seniorskie (od 18 lat w górę) w sześcioosobowych składach (pięciu zawodników w polu i bramkarz). W trakcie meczów – dwa razy po piętnaście minut – będzie można dokonywać "hokejowych" zmian.

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. W półfinałach ich zwycięzcy zmierzą się z drużynami, które zajęły drugie miejsca. Ostatecznego zwycięzcę wyłoni wielki finał. Na trzy najlepsze zespoły czekają puchary i medale.

Organizator turnieju – GOK – ma nadzieję, że w kolejnych latach impreza nabierze większego rozmachu i wezmą w niej udział nie tylko reprezentacje sołectw z gminy Brwinów, ale także z gmin ościennych.

Turniej piłkarski jest częścią obchodów Dni Brwinowa. Po zakończeniu zawodów spod Orlika ruszy autobusik, który dowiezie chętnych na pola parzniewskie – tu odbędzie się rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem.

- Organizowany co roku w Żółwinie turniej piłkarski może stać się kolejną, obok Dożynek Gminnych i zawodów jeździeckich, imprezą promującą naszą wieś – powiedział zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak, który bierze aktywny udział w przygotowaniu zawodów piłkarskich. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie