czwartek, 03 grudnia 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Żółwin gola!

04.09.2012


W niedzielę 9 września na żółwińskim Orliku odbędzie się I Turniej Sołectw z okazji Dni Brwinowa. Zawody rozpoczną się o godz. 12.00.

Udział w turnieju piłkarskim – jak poinformowała zolwin.pl dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie Anna Sobczak – zgłosiło sześć sołectw: Domaniew, Koszajec, Milęcin, Moszna, Owczarnia i Żółwin. Zgodnie z regulaminem na boisko wybiegną drużyny seniorskie (od 18 lat w górę) w sześcioosobowych składach (pięciu zawodników w polu i bramkarz). W trakcie meczów – dwa razy po piętnaście minut – będzie można dokonywać "hokejowych" zmian.

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. W półfinałach ich zwycięzcy zmierzą się z drużynami, które zajęły drugie miejsca. Ostatecznego zwycięzcę wyłoni wielki finał. Na trzy najlepsze zespoły czekają puchary i medale.

Organizator turnieju – GOK – ma nadzieję, że w kolejnych latach impreza nabierze większego rozmachu i wezmą w niej udział nie tylko reprezentacje sołectw z gminy Brwinów, ale także z gmin ościennych.

Turniej piłkarski jest częścią obchodów Dni Brwinowa. Po zakończeniu zawodów spod Orlika ruszy autobusik, który dowiezie chętnych na pola parzniewskie – tu odbędzie się rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem.

- Organizowany co roku w Żółwinie turniej piłkarski może stać się kolejną, obok Dożynek Gminnych i zawodów jeździeckich, imprezą promującą naszą wieś – powiedział zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak, który bierze aktywny udział w przygotowaniu zawodów piłkarskich. (ike)skomentuj na FB

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020

Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu.

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie