czwartek, 03 grudnia 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zwykły Bohater z Żółwina

02.12.2012


Mieszkaniec Żółwina Paweł Bożym został zwycięzcą drugiej edycji akcji "Zwykły Bohater" zorganizowanej przez Bank BPH wspólnie z telewizją TVN oraz portalem Onet. Poza statuetką wręczoną przez Bożenę Walter Paweł Bożym otrzymał nagrodę w wysokości 200 tys. złotych ufundowaną przez Bank BPH.

W 2007 r. w czasie białego szkwału na Mazurach, w wyniku którego zginęło 12 osób, Paweł Bożym uratował na jeziorze Dargin dwie kobiety uwięzione pod pokładem przewróconego przez potężną nawałnicę jachtu. W 2008 r. ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński przyznał mu Medal za Ofiarność i Odwagę. Dzięki temu wyczynowi mieszkaniec Żółwina został zgłoszony do konkursu "Zwykły Bohater", a pięcioosobowe jury - zasiadali w nim Bożena Walter, Ewa Drzyzga, Henryka Krzywonos, Lidia Maćkowska i Szymon Hołownia - spośród kilku tysięcy kandydatów zakwalifikowało go do trójki finalistów w jednej z trzech kategorii – Bohaterstwo.

O sukcesie Pawła Bożyma przesądziło głosowanie SMS trwające od 12 listopada i zakończone w czasie transmitowanego na żywo w niedzielny wieczór w TVN finału akcji. (ike)skomentuj na FB

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020

Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu.

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie online games