sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Zwykły Bohater z Żółwina

02.12.2012


Mieszkaniec Żółwina Paweł Bożym został zwycięzcą drugiej edycji akcji "Zwykły Bohater" zorganizowanej przez Bank BPH wspólnie z telewizją TVN oraz portalem Onet. Poza statuetką wręczoną przez Bożenę Walter Paweł Bożym otrzymał nagrodę w wysokości 200 tys. złotych ufundowaną przez Bank BPH.

W 2007 r. w czasie białego szkwału na Mazurach, w wyniku którego zginęło 12 osób, Paweł Bożym uratował na jeziorze Dargin dwie kobiety uwięzione pod pokładem przewróconego przez potężną nawałnicę jachtu. W 2008 r. ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński przyznał mu Medal za Ofiarność i Odwagę. Dzięki temu wyczynowi mieszkaniec Żółwina został zgłoszony do konkursu "Zwykły Bohater", a pięcioosobowe jury - zasiadali w nim Bożena Walter, Ewa Drzyzga, Henryka Krzywonos, Lidia Maćkowska i Szymon Hołownia - spośród kilku tysięcy kandydatów zakwalifikowało go do trójki finalistów w jednej z trzech kategorii – Bohaterstwo.

O sukcesie Pawła Bożyma przesądziło głosowanie SMS trwające od 12 listopada i zakończone w czasie transmitowanego na żywo w niedzielny wieczór w TVN finału akcji. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie