Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 26 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Miliony dla Żółwina

(10.05.2014)

Ponad 13 mln zł na inwestycje w Żółwinie przewiduje uchwalony w piątek przez Radę Miejską "Wieloletni plan inwestycyjny gminy Brwinów na lata 2014-2020". – Żółwin został doceniony – stwierdził w rozmowie z zolwin.pl radny Mieczysław Zieliński.

Obawy radnego wywołuje jednak szczupłość środków przeznaczonych na budowę kanalizacji: - Nie chcę, by mówiono, że radny przespał, bo wielokrotnie podejmowałem ten temat, zarówno na forum gminy, jak i naszej Rady Sołeckiej. Mam nadzieję, że uda się wygospodarować dodatkowe środki - ze źródeł własnych i zewnętrznych, bowiem kwestia ochrony środowiska należy do priorytetowych kierunków rozwoju gminy.

Zgodnie z planem inwestycyjnym w Żółwinie i Owczarni powstanie 42 km "kanałów ulicznych wraz z odgałęzieniami". Oznaczałoby to likwidację szamb na wielu ulicach Żółwina. Budowa kanalizacji rozpocznie się w przyszłym roku od wykonania kolektora pod drogą 719 między Podkową a Milanówkiem. Kanalizacja do Żółwina przyjdzie z Owczarni. Do czasu budowy kanalizacji nie można liczyć na zasadniczy remont nawierzchni ulic – będą one jedynie łatane.

Do 2016 r. powinien powstać nie tylko chodnik przy Nadarzyńskiej (na odcinku od Szkolnej do Leśnej), ale także przy Słonecznej – od Nadarzyńskiej do Południowej, a jeśli uda się pozyskać środki z rządowego programu schetynówek, to do Granicznej.

W 2017 r. żółwińskie dzieci mają szansę pójść do przedszkola przy Nadarzyńskiej. Na jego budowę przeznaczono 5 mln zł. Projekt przedszkola jest już gotowy, a pozwolenie na budowę wydane.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa cmentarza komunalnego na terenie należącym obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych w rejonie Orlika.

W uchwalonym przez radnych planie inwestycyjnym umieszczono także remont remizy OSP oraz zakup dla naszych strażaków samochodu ratowniczo-gaśniczego. (ike)

Skromne początki...Miliony dla Żółwina

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie