Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 23 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Olbrychski w Wolcie

(30.05.2014) - relaks

W sobotę i niedzielę na terenie LKS "Wolta" w Żółwinie odbędą się zawody jeździeckie z udziałem około setki zawodniczek i zawodników. Jedną z nagród ufundował związany od lat z żółwińskim klubem Daniel Olbrychski.

Jeździecki weekend rozpoczną w sobotę regionalne zawody w ujeżdżeniu. Wystartują w nich zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zarejestrowani w PZJ lub WZJ oraz w konkursach "open". Łączna pula nagród wyniesie 3 tys. zł. W niedzielę zostaną rozegrane zawody regionalne w skokach przez przeszkody, II eliminacja Otwartego Mazowieckiego Pucharu Młodzików i Dzieci oraz VIII eliminacja Ligi Mazowsza. Łączna pula nagród – 6 tys. zł. Zawody – zarówno w sobotę, jak i niedzielę - rozpoczną się o godz. 9.00.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz gminy Brwinów, a na liście fundatorów nagród poza Danielem Olbrychskim jest m.in. podkowiańska Piekarnia Dworak. W czasie zawodów będzie działał bufet i grill, wstęp na nie jest bezpłatny.

Ludowy Klub Sportowy "Wolta" (ul. Nadarzyńska 30) jest znanym ośrodkiem jeździeckim nie tylko na Mazowszu. Powstał w 1979 r. na terenie dawnych dworskich zabudowań gospodarczych. Siedziba klubu znajduje się w kamiennym spichlerzu z XVIII w., najstarszym zachowanym obiekcie w naszej wsi. Warto w czasie zawodów obejrzeć stylowe zabytkowe wnętrze. (ike)Olbrychski w Wolcie

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie