Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 28 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Oj, będzie zabawa!

(28.07.2014) - relaks

Ćwierć wieku temu swoją „Czarownicą” zaczarowali publiczność Sali Kongresowej. Później śpiewali ją m.in. w USA, Kanadzie i Niemczech. 17 sierpnia zagrają na dożynkach w naszym Żółwinie. Szykujcie się na zabawę na dechach w rytm największych hitów pionierów i klasyków disco polo – grupy Fanatic.

Zespół pochodzi z Żyrardowa. To dzięki niemu powstała pierwsza wytwórnia fonograficzna disco polo – założył ją Sławomir Skręta. Ten sam. który w 1993 r. wymyślił określenie disco polo (na wzór italo disco).

- W ślad za Fanatic do Żółwina zjadą fani grupy – poinformowała nas Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że uczestnicy imprezy dożynkowej - zorganizowanej tradycyjnie na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Nadarzyńskiej - zostaną ugoszczeni smalcem, ogórkami i grochówką (za piwo trzeba będzie zapłacić). Dzieci mogą liczyć na nadmuchiwaną zjeżdżalnię, basen z piłeczkami oraz dwie pomysłowe animatorki, które nie pozwolą im się ani przez chwilę nudzić.

No i do tego dożynkowa klasyka: korowód z wieńcami, msza polowa i dzielenie się przez burmistrza chlebem z mąki z tegorocznych zbiorów. (ike)

Zdjęcie z oficjalnej strony zespołuOj, będzie zabawa!

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie