Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 23 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Piłką i mieczem

(29.08.2014) - relaks

W sobotę, 6 września, od godziny 11.00 żółwiński Orlik będzie areną zmagań piłkarsko-literackich: III Turnieju Sołectw i Narodowego Czytania "Trylogii".

Do piątku do turnieju zgłosiło się sześć drużyn piłkarskich: Żółwin, Terenia (debiutant), Owczarnia (ubiegłoroczny zwycięzca), Koszajec i Domaniew (tryumfator sprzed dwóch lat). - Lista jest nadal otwarta, można zgłosić swój udział w zawodach do początku przyszłego tygodnia – powiedziała zolwin.pl Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie.

W turnieju startują sześcioosobowe drużyny amatorskie, w ich składzie nie mogą się znaleźć zawodnicy zrzeszeni w ligach okręgowych i PZPN. Za to po raz pierwszy regulamin dopuszcza udział z drużynie jednego zawodnika spoza sołectwa – osoby, która jest z nim związana emocjonalnie, rodzinnie, zawodowo itp.

Równocześnie z turniejem odbędzie się trzecia edycja Narodowego Czytania zainicjowanego przez Prezydenta RP. Po "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza i dziełach Aleksandra Fredry przyszedł czas na "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Każdy, kto przyniesie jeden z jej tomów, będzie mógł przeczytać publicznie wybrany przez siebie fragment i przystawić na książce okolicznościowy stempel. (ike)Piłką i mieczem

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie