Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 28 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

DZIKI NA NADARZYŃSKIEJ

(29.09.2014) - wspólne sprawy

Poniedziałek, szósta rano. Młoda kobieta schodzi z Nadarzyńskiej na Klonową. Jednak zaraz zawraca, idzie szybko w stronę Kasztanowej. Po kilku sekundach z Klonowej wybiega wataha dzików (ok. dziesięciu). Gdy zaczynają przebiegać ulicę, nadjeżdża samochód. Na szczęście nie pędzi z dużą prędkością, jak wiele o tej porze. Zdążył wyhamować. Przestraszone dziki zbiły się w stado, a po chwili popędziły na Klonową.

Już wcześniej słyszeliśmy o dzikach biegnących z Klonowej przez Nadarzyńską na Jaworową. To prawdopodobnie ich stały szlak. Pieszym, rowerzystom i kierowcom, którzy wyruszają wcześnie rano z domu, radzimy zachować ostrożność. Nie tylko w tym miejscu.(ike)


Komentarze użytkowników


Andrzej (29-09-2014 13:12)

Uwaga! W rejonie ul. Granicznej/ Szkolnej wataha dzików też regularnie przebiega drogę, a wataha kierowców regularnie pędzi jak dziki wzdłuż drogi ... Czy ktoś wie kiedy odstrzał...?


Jacek (29-09-2014 11:28)

Dziki były widywane również na Kasztanowej przy Zarybiu, Łąkowej (po stronie południowej widać jeszcze zrytą przez dziki trawę) oraz Mokrej i Niecałej. Coraz rzadziej, ale jeszcze czasem, spotkac można sarny. A na Kasztanowej bardzo często przez ulice przebiegają wiewiórki. I niestety one najczęściej są ofiarami szybko jeżdżących kierowców. Warto również przypomnieć, że kurz spod aut osadza się potem na naszych domach (co najlepiej widać po oknach), a na ulicach bawią sie dzieci. Zwolnijmy!
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie