Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 28 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

W żółwim tempie

(13.10.2014)

13 października 2014 r. przejdzie do historii Żółwina jako dzień, w którym po raz pierwszy ustawiono fotoradar. Skutek – samochody poruszały się po Nadarzyńskiej w żółwim tempie.

Sympatyczny strażnik miejski z Brwinowa pokazał nam urządzenie, które ustawiono u zbiegu Nadarzyńskiej i Klonowej. Rejestruje ono prędkość przejeżdżających samochodów. Nawet gdyby któryś z kierowców przekroczył dozwoloną prędkość, strażnik – w przeciwieństwie do policjanta – nie ma prawa zatrzymać samochodu.

Zgodnie z ustalonym trybem po zakończeniu kontroli z fotoradaru wyjmuje się kartę pamięci i przegląda ją na komputerze. Jeśli fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości, właściciel samochodu otrzyma zdjęcie z tego urządzenia wraz z mandatem. Nie może się przy tym – jak to było często do niedawna - bronić, że za kierownicą jego wozu siedziała nieznana mu osoba. 30 września Sąd Najwyższy orzekł, że straż miejska ma prawo wystąpić do sądu o ukaranie kierowcy, który odmówił wskazania, kto jechał jego samochodem sfotografowanym przez fotoradar.

- W gminie mamy jeden fotoradar, nie możemy być wszędzie, ale Żółwin jest już w grafiku naszych dyżurów – powiedział nam strażnik miejski. – Dziś przyjechaliśmy po południu, ale planujemy także dyżury poranne. (ike)W żółwim tempieKomentarze użytkowników


Andrzej (17-10-2014 08:41)

Ja również popieram fotoradar! Brawo! Przydałyby się również kontrole na innych ulicach. A z drugiej strony wydaje się przykre, że jesteśmy takim, a nie innym społeczeństwem, które trzeba w taki sposób dyscyplinować.


Gosia (14-10-2014 08:52)

Popieram fotoradar choć sama jestem kierowcą. Niektórzy mają problem z wyczuciem pedału gazu. Jeśli sami mieszkańcy nie zastanawiają się nad bezpieczeństwem swoim i swoich bliskich (głównie dzieci), którzy chodzą tymi drogami bez chodnika to jedynym sposobem są tak irracjonalne środki jak fotoradar... trochę to smutne, ale niestety prawdziwe..
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie