Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 26 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Kalendarz burmistrza

(08.11.2014) - wspólne sprawy

W przyszłym roku przejdziemy chodnikiem wzdłuż Nadarzyńskiej – od "Wolty" do Leśnej. Projekt chodnika przedstawił na sobotnim spotkaniu wyborczym Arkadiusz Kosiński. Do końca przyszłej kadencji samorządu, czyli 2018 r., powinien być gotowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej – od Nadarzyńskiej do Granicznej.

Ubiegający się o reelekcję burmistrz zapewnił, że w 2017-2018 r. sieć kanalizacyjna dotrze – przez Owczarnię – do Żółwina. W przyszłej kadencji – po oddaniu do użytku stacji uzdatniania wody w Owczarni – mają się skończyć problemy z brakiem wody na końcówkach sieci w Żółwinie i Tereni. W 2017 r. do rozbudowanego garażu Ochotniczej Straży Pożarnej wjedzie nowy samochód.

W przyszłym roku ruszy budowa cmentarza komunalnego na terenie należącym obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych. Zajmie on – wraz z dojazdami, parkingiem i strefą ochronną - 14 hektarów. Nekropolia będzie służyć gminie Brwinów i Podkowie Leśnej. Pierwsi zmarli mają być pochowani za dwa lata. (ike)


Komentarze użytkowników


Bartek (08-11-2014 21:50)

Na garaże czekamy i czekamy, nawet planów nie ma..


Wojtek (08-11-2014 21:24)

A było coś o "deweloperce obok nekropoli" na terenie Agencji Nieruchomości Rolnych?

Niestety jestem na wyjeździe długo-weekendowym, więc nie nie mogliśmy z żoną Danutą wybrać się na ten wiec przedwyborczy.
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie