Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

czwartek, 01 października 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Ostatnia droga Jerzego Regulskiego

(15.02.2015)


19 lutego na warszawskich Starych Powązkach odbędzie się pogrzeb prof. Jerzego Regulskiego, doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego, pełnomocnika rządu ds. reformy samorządowej w gabinecie Tadeusza Mazowieckiego, kawalera Orderu Orła Białego. Twórca reformy samorządowej urodził się w 1924 r. w majątku Zarybie.

Ojciec Jerzego Regulskiego – Janusz Regulski – przeprowadził komasację gruntów w Żółwinie, był jednym z twórców Elektrycznych Kolei Dojazdowych (dzisiejszej WKD). W wywiadzie udzielonym w 2013 r. zolwin.pl Jerzy Regulski wspominał naszą wieś: "Jako małe dziecko miałem piękny widok na Żółwin spod domu – nie przesłaniały go jeszcze żadne zabudowania ani sady, które posadził potem ojciec. To była taka prawdziwa polska wieś: drewniane chałupy kryte strzechą, stojące wzdłuż gęsto zabudowanej drogi". (ike)


cały wywiad >>>barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie