Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

niedziela, 27 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Przyspieszmy budowę kanalizacji

(06.03.2015) - wspólne sprawy

Na rozstrzygniętych do tej pory przetargach gmina Brwinów zaoszczędziła w sumie już ok. dwóch milionów złotych, bowiem przyjęte do realizacji oferty wykonawców okazały się niższe od zaplanowanych kosztorysów inwestorskich. Wiele wskazuje na to, że podobna tendencja będzie utrzymana. – Część zaoszczędzonych pieniędzy mogłaby zostać przeznaczona na budowę kanalizacji – proponuje były wieloletni radny Mieczysław Zieliński.

Zgodnie z gminnym planem inwestycyjnym w tym roku ma być zbudowana kanalizacja sanitarna od ul. Grodziskiej w Brwinowie do ul. Letniskowej w Owczarni. Firma, która wygrała przetarg, zobowiązała się wykonać prace za niecałe 600 tys. zł., podczas gdy w planie inwestycyjnym na ten cel przeznaczono przeszło 1,3 mln.

To, kiedy rura kanalizacyjna przekroczy granicę Owczarni z Żółwinem, zależy od wielkości środków. Zdaniem Mieczysława Zielińskiego jeden dodatkowy milion wydany na tę inwestycję w tym roku pozwoliłby na budowę głównego kolektora o długości przeszło kilometra.

- Nie ma ważniejszej inwestycji niż kanalizacja – podkreśla Mieczysław Zieliński. – Bez niej dalsza rozbudowa wsi – m.in. na terenach należących obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych – będzie groźna dla środowiska. Mieszkańcy Żółwina, którzy z tak wielkim zrozumieniem przyjęli plan budowy cmentarza obsługującego nie tylko gminę Brwinów, ale także Podkowę Leśną i Milanówek, mają prawo oczekiwać od władz gminy nadrobienia zapóźnień cywilizacyjnych. (ike)Przyspieszmy budowę kanalizacjiKomentarze użytkowników


Streżyński (12-03-2015 14:39)

Rozmawialem nie dawno na ten temat z P. Burmistrzem A. Kosińskim. Potwierdził fakt uzyskania oszczędności przetargowych. Zapewnił jednocześnie, że dzięki nim ogłoszony będzie niebawem przetarg na wykonanie kolejnego etapu tejże inwestycji. Prosiłem P. Burmistrza o publikację schematycznego planu inwestycyjnego budowy kanalizacji w kierunku Żółwina, abyśmy wszyscy mogli zdobyć chociaż pobieżną orientację w tak ważnym dla nas zagadnieniu.
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie