Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 26 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Więcej na chodnik

(20.04.2015) - wspólne sprawy

O 320 tys. zł wzrosły planowane wydatki na budowę chodnika wzdłuż ul. Nadarzyńskiej. Decyzję w tej sprawie podjęła w poniedziałek Rada Miejska w Brwinowie.

Chodnik ma powstać jeszcze w tym roku na odcinku między Szkolną a Leśną. W uchwalonym budżecie na 2015 r. na tę inwestycję przeznaczono 570 tys. zł. Po dokonanej korekcie kwota wzrosła do 890 tys. zł. Równolegle z budową chodnika zostanie przeprofilowane skrzyżowanie z Kasztanową oraz wykonane odwodnienie - kanalizacja deszczowa z włączeniem jej do istniejącego kolektora przy ul. Mokrej. Z naszych informacji wynika, że Starostwo Powiatowe w Pruszkowie (Nadarzyńska do skrzyżowania ze Słoneczną jest drogą powiatową) nie chce się zgodzić na budowę spowalniających ruch wyniesionych skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Radni zdecydowali także o wykupie części trzech działek przy ul. Bocznej – dzięki temu będzie możliwe jej poszerzenie i dokończenie budowy sieci wodociągowej. (ike)Więcej na chodnikKomentarze użytkowników


Józef Streżyński (27-04-2015 22:56)

Szanowna Pani Lidio.
Na przełomie maja i czerwca ogloszony będzie przetarg na wykonanie rzeczonego chodnika. Ile będzie kosztować ta inwestycja w rzeczywistości, okaże się po roztrzygnięciu przetargu. Z reguły jest to mniejsza suma od tej, którą rezerwuje się na dany cel w budżecie. Jednak wymogi formalne dyktują konieczność zabezpieczenia finansów w odpowiedniej wysokości, aby można było wogóle przetarg ogłosić. Podwyższono sumę o 1/3, aby stało się zadość przepisom.


Lidia Magdalena Rogowska (21-04-2015 18:23)

Szanowny Panie Radny,
zolwin.pl informował wcześniej że: Na całym odcinku ul. Nadarzyńskiej, na którym zostanie zbudowany chodnik, projektowana jest kanalizacja deszczowa z włączeniem jej do istniejącego kolektora przy ul. Mokrej – wyjaśnił wiceburmistrz Sławomir Walendowski w pisemnej odpowiedzi na pytania zadane przez radnego Józefa Streżyńskiego.

Pytanie - co takiego wydarzyło się, że kwota wzrosła o 1/3
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie