Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 30 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Cmentarz Trójmiasta Ogrodów

(08.06.2015)

11 czerwca upływa termin składania ofert na ogłoszony przez gminę Brwinów przetarg na opracowanie koncepcji oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy cmentarza komunalnego po zachodniej stronie ul. Szkolnej w Żółwinie. Zwycięzca będzie zobowiązany do wykonania tego zadania do 19 lutego 2016 roku.

Na potrzeby cmentarza zarezerwowano w sumie 15 hektarów ziemi, obszar grzebalny zajmie 3,5 hektara. Nekropolia przeznaczona jest dla mieszkańców Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów obejmującego gminę Brwinów, Podkowę Leśną i Milanówek. Choć cmentarz graniczyć będzie z Owczarnią, dojazd do niego – zgodnie z uchwalonym w lutym br. przez Radę Miejską w Brwinowie miejscowym planem zagospodarowania – jest przewidziany wyłącznie od ul. Szkolnej w Żółwinie.

Budowa nekropolii pochłonie prawdopodobnie kilkanaście milionów złotych. To największa a zarazem najpilniejsza – z perspektywy gminy Brwinów – inwestycja w naszej wsi. (ike)



Cmentarz Trójmiasta Ogrodów





barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolną



podpatrzone






partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie