Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

niedziela, 27 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Kiedy wylotówka z Żółwina?

(19.07.2015) - wspólne sprawy

Po otwarciu nowego odcinka trasy S8 przejazd z Janek do Alej Jerozolimskich na wysokości Łopuszańskiej zajmuje ok. 10 minut. Nowa wylotówka mogłaby być atrakcyjną alternatywą dojazdu do Warszawy dla mieszkańców Żółwina i Tereni, gdyby nie brak asfaltowej drogi prowadzącej w kierunku trasy katowickiej. (ike)Kiedy wylotówka z Żółwina?Komentarze użytkowników


Andrzej (24-07-2015 15:54)

Najkrótszy odcinek do położenia nawierzchni asfaltowej byłby od końca Południowej w Żółwinie, przez Młochowską i Pieczarkową, do Brwinowskiej w Starej Wsi - około 1400 metrów. Poza tym, wydaje mi się że tam kanalizacji w drodze nie będzie, więc gmina nie miałaby argumentu na odwlekanie inwestycji. Pigwowa oczywiście też wydaje się naturalnym rozwiązaniem.


Paweł (24-07-2015 10:50)

Moim zdaniem, zaznaczę że jeżdżę codziennie na zmianę wąskim odcinkiem Granicznej do Starej Wsi jak jest sucho lub Pigwową przez lasek jak popada do skrzyżowania i do Starej Wsi - tak więc jedynie szeroki odcinek to ten "Pigwowy", jest dłuższy ale bezpieczniejszy bo szeroki.
Ten drugi się nie nadaj:( a wywłaszczanie "lokalesów" to droga przez mękę.


Andrzej (24-07-2015 08:48)

Od Alej do Janek jedzie się błyskawicznie, ale od Janek do Nadarzyna to ciągle wielki plac budowy. Póki co, od Wolicy do świateł w Nadarzynie stoi się w korku (w dzień roboczy, ok. 16:00), ale wydaje się, że po zakończeniu wszystkich prac ruch będzie odbywał się ekspresowo. Po zjechaniu z Trasy Katowickiej w Starej Wsi jedziemy drogą asfaltową aż do ul. Brwinowskiej, gdzie asfalt kończy się, a do Żółwina pozostaje "rzut beretem" czyli jakieś 2-2,5 km wyboistej drogi do Południowej przez Młochowską lub Słonecznej przez Graniczną.
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie