Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Chodnika w tym roku nie będzie

(01.10.2015) - wspólne sprawy

Drugi przetarg na budowę chodnika przy Nadarzyńskiej zakończył się tak jak pierwszy – nie wpłynęła ani jedna oferta – poinformowano w czwartek zolwin.pl w Urzędzie Gminy Brwinów.

Tym samym nawet okrojony do odcinka między Kasztanową i Słoneczną chodnik w tym roku nie powstanie. Od początku obecnej kadencji władz samorządowych w Żółwinie nie zrealizowano żadnej większej inwestycji poprawiającej jakość życia mieszkańców. (ike)Chodnika w tym roku nie będzieKomentarze użytkowników


Jacek (04-10-2015 11:27)

Wystarczy pomyśleć i dostosować przetarg do warunków rynkowy. Może skończył się czas wyłaniania wykonawców ze względy na najniższą cenę?

Okolica jest aktywna budowlanie, wystarczy zapytać kogokolwiek, kto korzystał z usług brukarzy, jak długo czeka się na wolny termin porządnej jakościowo ekipy.
Przecież gmina posiada bazę firm wykonujących podobne prace wcześniej, czy tak trudno sprawdzić ich kalendarza zleceń?

No i na koniec Panie Józefie - proszę być na bieżąco z przepisami, a nie pisać dyrdymały typu" czy też może inwestycja jest ponad możliwości wykonawcze polskich przedsiębiorców"

Od stycznia wchodzą w życie przepisy dotyczące ozusowania umów zleceń.
Zgodnie z nimi, pracodawcy będą mieć
obowiązek odprowadzania składek do wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Firmy realizujące kontrakty w ramach
zamówień publicznych mogą ubiegać się o waloryzację umów w związku ze zmianą zasad ubezpieczeniowych. Jeśli nie
dostaną podwyżki, mogą zerwać umowę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

Co to oznacza??? Nie wie Pan? To odpowiem - skończył się czas najniższy ofert wygrywających przetarg przez "pana Kazio co dobierze sobie dwóch bezrobotnych i jakoś to będzie"

Pozdrawiam


Lidia Magdalena Rogowska (02-10-2015 21:05)

Dobra wiadomośc jest taka, że w dniu dzisiejszym załatano dziury w jedni na Kasztanowej;
Zła jest taka, że zrobiono to dopiero po mojej interwencji na policji w Brwinowie w poniedziałek - niestety fatalny stan nawierzchni nie przeszkadzał ani sołtysowi, ani radnemu, ani straży miejskiej, która kilka razy dziennie przejeżdża tą drogą;
MAM PYTANIE DO PANA SOŁTYSA I PANA RADNEGO ODNOŚNIE CHODNIKA NA KASZTANOWEJ - CZY SŁUŻBY ODPOWIEDZIALNE ZA CZYSTOŚC W NASZEJ WSI OCZYSZCZĄ CHODNIK Z ZIELSKA, CZY JA MAM TO ZROBIC W CZYNIE SPOŁECZNYM?
MAMY TYLKO DWA CHODNIKI WE WSI - OBA ZANIEDBANE.


Józef Streżyński (01-10-2015 22:51)

Zastanawiam się, co jest przyczyną braku zainteresowania u wykonawców tą ofertą? Czy nie ma w Polsce bezrobocia i wszyscy mają pełne portfele zamówień, czy też może inwestycja jest ponad możliwości wykonawcze polskich przedsiębiorców? Mogą być również inne powody tej plajty. Muszę to sprawdzić. Panie Jacku, może i ze swojej strony przeprowadzi Pan wywiad w tej sprawie? Co dwie głowy, to nie jedna.


Jacek (01-10-2015 22:04)

Zmiana, zmiana, tylko zmiana może coś zmienić.
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie