Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Inwestycje 2016

(17.11.2015) - wspólne sprawy

Budowa garażu OSP Żółwin (1,82 mln zł), budowa chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej (890 tys. zł), projekt rozbudowy Zespołu Szkół (150 tys. zł) – to trzy najważniejsze inwestycje dla naszej wsi przewidziane w podpisanym przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego projekcie budżetu gminy Brwinów na rok 2016.

Projektowane zadania i nakłady różnią się od umieszczonych w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Brwinów na lata 2014-2020. Zgodnie z nim na przebudowę garażu OSP miano przeznaczyć w 2016 r. 550 tys. zł, zaś najwięcej pieniędzy – milion zł – planowano wydać na budowę przedszkola przy Nadarzyńskiej. Tej inwestycji nie ma w projekcie.

Zgodnie z przyjętym na 2015 r. budżetem do końca tego roku miał być zbudowany chodnik przy Nadarzyńskiej – od Szkolnej do Leśnej. Latem skrócono go do odcinka między Kasztanową a Słoneczną, jednak inwestycja nie została rozpoczęta. W przyszłym roku mamy przejść chodnikiem w wersji okrojonej. Projekt nie uwzględnia wpisanego do WPI chodnika wzdłuż Słonecznej na odcinku od Nadarzyńskiej do Południowej.

Większe niż wpisane do WPI nakłady przeznacza się na budowę kanalizacji w Owczarni (stamtąd dotrze ona do Żółwina). W tym roku wydano na nią 1,7 mln (w WPI – 1,31 mln), zaś w 2016 r. na ten cel zaplanowano 2,4 mln (w WPI 2,19 mln).

Projekt budżetu trafił do radnych. Burmistrz ma nadzieję, że Rada Miejska uchwali go przed świętami. (ike)Inwestycje 2016

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie