Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 26 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Lato ucieka, szkoła czeka…

(29.08.2012)

3 września o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Żółwinie zabrzmi pierwszy w nowym roku szkolnym dzwonek – powiedziała zolwin.pl p. MARTA SZWEMIN, dyrektor placówki.

W żółwińskiej podstawówce i gimnazjum rozpocznie naukę ok. 230 uczniów. Nasza szkoła jest nietypowa. Od 2007 r. w Polsce zamknięto 2500 szkół, bo brakuje uczniów. W Żółwinie ich liczba rośnie. Tymczasem budynek szkoły – jak mówi Marta Szwemin – nie jest z gumy. Z powodu braku odpowiedniej liczby sal lekcyjnych niektóre klasy będą uczyły się na dwie zmiany, czyli rozpoczynały zajęcia o różnych godzinach.

- Wiele się zmieniło w ostatnim czasie – podkreśla Marta Szwemin. - Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego będą mogli korzystać z nowo wybudowanego Orlika, a już wkrótce dotrą do szkoły budowanym obecnie chodnikiem.

Żółwińska szkoła – m.in. za sprawą unijnych projektów – jest placówką coraz bardziej nowoczesną. Dysponuje np. dobrze wyposażoną pracownią językową. Szkolna sala gimnastyczna, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie udostępniana dorosłym grającym w siatkówkę. (ike)Lato ucieka, szkoła czeka…

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie