Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 26 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Burmistrz o cmentarzu

(31.05.2016) - wspólne sprawy

W czerwcu gmina Brwinów planuje ponowne wystąpienie z wnioskiem o wydanie decyzji pozwolenia na budowę cmentarza komunalnego w Żółwinie – poinformował burmistrz Arkadiusz Kosiński, odpowiadając na pytania skierowane do gminy przez zolwin.pl.

Pierwszy wniosek w tej sprawie zakwestionował 29 kwietnia br. Starosta Pruszkowski z powodu przedstawionych w dokumentacji projektowej rozwiązań architektoniczno-budowlanych budynku przedpogrzebowego.

Zdaniem Arkadiusza Kosińskiego gmina "uzyska pozwolenie z kilkutygodniowym opóźnieniem, co oznacza, że rozpoczęcie budowy również nastąpi nieco później". Z informacji burmistrza wynika, że budowa będzie realizowana ze środków własnych, bowiem "do tego typu inwestycji nie było ani nie ma możliwości uzyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych".

Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Gminy Brwinów na lata 2014-2020 całkowity koszt realizacji tego zadania ma wynieść 5 mln zł, zakończenie budowy cmentarza zaplanowano na 2018 r. (ike)Burmistrz o cmentarzu

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie