Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

czwartek, 01 października 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Żółwin gola!

(04.09.2012) - relaks

W niedzielę 9 września na żółwińskim Orliku odbędzie się I Turniej Sołectw z okazji Dni Brwinowa. Zawody rozpoczną się o godz. 12.00.

Udział w turnieju piłkarskim – jak poinformowała zolwin.pl dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie Anna Sobczak – zgłosiło sześć sołectw: Domaniew, Koszajec, Milęcin, Moszna, Owczarnia i Żółwin. Zgodnie z regulaminem na boisko wybiegną drużyny seniorskie (od 18 lat w górę) w sześcioosobowych składach (pięciu zawodników w polu i bramkarz). W trakcie meczów – dwa razy po piętnaście minut – będzie można dokonywać "hokejowych" zmian.

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. W półfinałach ich zwycięzcy zmierzą się z drużynami, które zajęły drugie miejsca. Ostatecznego zwycięzcę wyłoni wielki finał. Na trzy najlepsze zespoły czekają puchary i medale.

Organizator turnieju – GOK – ma nadzieję, że w kolejnych latach impreza nabierze większego rozmachu i wezmą w niej udział nie tylko reprezentacje sołectw z gminy Brwinów, ale także z gmin ościennych.

Turniej piłkarski jest częścią obchodów Dni Brwinowa. Po zakończeniu zawodów spod Orlika ruszy autobusik, który dowiezie chętnych na pola parzniewskie – tu odbędzie się rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem.

- Organizowany co roku w Żółwinie turniej piłkarski może stać się kolejną, obok Dożynek Gminnych i zawodów jeździeckich, imprezą promującą naszą wieś – powiedział zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak, który bierze aktywny udział w przygotowaniu zawodów piłkarskich. (ike)
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie