Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Jedwabny Żółwin

(03.06.2016) - relaks

W sobotę 11 czerwca zostanie oficjalnie otwarty jedwabny szlak prowadzący z Milanówka do Żółwina. Z tej okazji od godz. 15.00 do 18.00 będzie można wejść do parku otaczającego pałac przy ul. Nadarzyńskiej 21. Jego historia od 1940 r. do lat 90. XX w. była nierozerwalnie związana z jedwabiem, tu mieścił się ośrodek naukowo-badawczy jedwabnictwa, tu wyhodowano morwę białą wielkolistną żółwińską – jej sadzonki są nadal sprzedawane.

- O godz. 14.00 lub 16.00 (druga tura) zapraszamy wszystkich do willi "Józefina" w Milanówku, ul. Piasta 13, stąd rozpoczniemy zwiedzanie jedwabnego szlaku – mówi zolwin.pl Honorata Kuraszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego, organizatora imprezy. – Po obejrzeniu miejsc związanych z jedwabiem w Milanówku wsiądziemy do busa i pojedziemy do Żółwina. Przewodnik opowie o żółwińskim wątku jedwabnego szlaku, w pałacowym parku można będzie obejrzeć wystawę o byłych właścicielach majątku, w tym o rodzeństwie Witaczków, twórcach milanowskiego jedwabiu. Przygotowała ją Grażyna Adamska, autorka książki "Dwór w Żółwinie i jego tajemnice".

Impreza jest organizowana w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody. (ike)

Na zdjęciu: tablica obok ogrodzenia pałacu przy Nadarzyńskiej 21 upamiętniająca "jedwabny Żółwin"Jedwabny Żółwin

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie