Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

piątek, 18 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Żółwin na pikniku

(12.06.2016) - relaks

Jeszcze kilka lat temu łąka przy Granicznej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wilgi, była pastwiskiem dla krowy sołtysa. Krasulę w tym miejscu będzie można znowu zobaczyć w sobotę 18 czerwca w czasie pikniku organizowanego przez sołtysa, radę sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną w Żółwinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Żółwina i Tereni. Początek imprezy o godz. 15.00.

Poza krową na łące mają być wystawione konie, kozy i drób. Wiejskie klimaty przybliżą uczestnikom także przejażdżki wozami konnymi i bryczką. Druhny i druhowie z OSP przygotowali na piknik specjalne pokazy. Na żółwińskim niebie pojawią się wiatrakowce i paralotnie. Będzie można poczęstować się ciastem domowego wypieku, posilić się kiełbasą z grilla, ochłodzić lodami. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji – i dla dorosłych, i dla dzieci – nie zabraknie. (ike)

Na zdjęciu: miejsce pikniku jeszcze z krową sołtysaŻółwin na pikniku

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie