Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 23 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Samochód zostanie w garażu?

(09.10.2016) - wspólne sprawy

Od 1 stycznia 2017 r. poza dotychczasową linią autobusową Brwinów-Podkowa Leśna – Żółwin–Owczarnia–Brwinów ma być uruchomione nowe połączenie: Żółwin–Owczarnia – Żółwin. Bilet jednorazowy normalny powinien kosztować 3 zł, a miesięczny na jedną linię – 96 zł. Posiadacze Brwinowskiej Karty Mieszkańca - jej wprowadzenie zaplanowano na początek przyszłego roku - mają płacić za bilet jednorazowy normalny złotówkę, zaś za miesięczny na jedną linię – 32 zł. Dzieci, uczniowie i studenci z BKM będą mogli podróżować gminnymi autobusami bezpłatnie.

Te propozycje znalazły się w projekcie planu rozwoju transportu publicznego przygotowanego dla gminy Brwinów, który został poddany konsultacjom społecznym. We wtorek 18 października o godz. 17.30 w sali OSP w Brwinowie, ul Pszczelińska 3 odbędzie się spotkanie informacyjne, w czasie którego mieszkańcy gminy będą mogli zadawać pytania i składać swoje propozycje.

W powiecie pruszkowskim w 2014 r. na tysiąc mieszkańców było zarejestrowanych 550 samochodów, teraz jest ich z pewnością więcej. Gmina Brwinów deklaruje chęć zahamowania motoryzacji indywidualnej i zwiększanie atrakcyjności transportu zbiorowego. Obecnie autobusik łączący w dni powszednie Żółwin, Owczarnię, Podkowę Leśną i Brwinów świeci pustymi miejscami. Być może to się zmieni, jeśli zwiększy się częstotliwość połączeń i będą one – co zapowiada przedstawiony przez gminę projekt - zsynchronizowane z rozkładami jazdy pociągów WKD i Kolei Mazowieckich. (ike)

Autobusik łączący Żółwin z Brwinowem, Podkową i Owczarnią czeka na pasażerów obok stacji WKDSamochód zostanie w garażu?

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie