Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Odwodnienie tak, kanalizacja nie

(19.09.2012) - wspólne sprawy

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe WIMAR wygrało przetarg na budowę odwodnienia w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej. Zdecydował o tym najniższy koszt - 915 tys. zł. Od lat oczekiwana przez mieszkańców Żółwina inwestycja może się rozpocząć, jeśli dopisze pogoda, w październiku lub listopadzie – wynika z wypowiedzi dla zolwin.pl Urszuli Wróbel, kierownika Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Brwinów.

W środę na stronie internetowej gminy pojawiło się podpisane przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego ogłoszenie o wyniku postępowania przetargowego. Do udziału w nim zgłosiło się dziesięć firm – najdroższe oferty były dwukrotnie wyższe od przedstawionej przez WIMAR.

Wykonawca będzie mógł rozpocząć inwestycję po podpisaniu umowy. Kiedy to nastąpi? – to jedno z pytań, które warto zadać burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu w czasie zebrania sołeckiego (niedziela, godzina 18.00, remiza). Przewidywany czas budowy odwodnienia to jeden rok.

Inwestycja dotyczy odcinka ulicy Nadarzyńskiej w pobliżu przecięcia z Mokrą, ulicy Mokrej oraz odchodzącego od niej fragmentu ulicy Łąkowej. Obejmuje ona m.in. ułożenie drenażu, budowę studni rewizyjnych, wykonanie ulicznych kratek ściekowych ze studzienkami, przebudowę rowu RS-11 (na długości 143 metrów zostanie on zastąpiony przez betonowy rurociąg wkopany w ziemię), wykonanie rowów przydrożnych, budowę przepompowni o wydajności 130 litrów na sekundę.

Poza odwodnieniem w tym roku nie zostanie już rozpoczęta w Żółwinie żadna inwestycja. Trwa budowa chodnika przy Szkolnej. Postulowane przez wielu mieszkańców oświetlenie kilku ulic planowane jest w przyszłym roku. Urszula Wróbel potwierdziła, że w najbliższych latach nie ma co liczyć na kanalizację. (ike)
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie