Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 26 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Fundusz sołecki do korekty i podziału

(10.08.2017) - wspólne sprawy

22 sierpnia o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Żółwinie rozpocznie się organizowane przez sołtysa i radę sołecką zebranie wiejskie, na którym zostanie dokonana korekta funduszu sołeckiego na 2017 r. i uchwalony fundusz sołecki na 2018 r.

Jak poinformował zolwin pl. sołtys Karol Marchwiak, nie zostanie wykonana aktualizacja planu odnowy Żółwina na lata 2011-2020, na którą z funduszu sołeckiego na 2017 r. przeznaczono 9 tys. zł. Ten punkt rozdysponowania funduszu na ubiegłorocznym zebraniu wiejskim wzbudził najwięcej kontrowersji, ostatecznie wygrał nieznacznie z propozycją dofinansowania podnośnika dla OSP Żółwin. Sołtys proponuje, by pieniądze na aktualizację planu przeznaczyć na utwardzenie zabudowanego odcinka zaniedbanej ulicy Polnej.
Zebranie wiejskie uchwali także fundusz sołecki na 2018 r.

Do wydania w przyszłym roku będzie 41 853 zł 30 gr. Sołtys rozważa przeznaczenie tych pieniędzy m.in. na dofinansowanie oświetlenia ul. Granicznej, sprzątanie i odśnieżanie, zakup nowych sołeckich tablic informacyjnych, dużej wiaty na spotkania mieszkańców, nowych ławek przy szkole, ławek i koszy do ustawienia przy przystankach autobusowych na Nadarzyńskiej (pojawi się nowy - w rejonie ul. Wodnej).

Sołtys prosi mieszkańców o przedstawianie własnych pomysłów na wydanie funduszu sołeckiego. (ike)
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie