Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Wracamy do miasta?

(04.11.2017)

"Jeszcze dziesięć lat temu 77 proc. dorosłych Polaków marzyło o domku jednorodzinnym poza miastem. (…) Od dwóch-trzech lat obserwowany jest powrót do miasta. Zmienia się mentalność i mamy do czynienia ze zjawiskiem, które określa się mianem odradzania się mieszczańskości" – twierdzi prof. Marek Krajewski, socjolog, w wywiadzie zamieszczonym w sobotniej "Gazecie Wyborczej".

Pochodzi on z książki Małgorzaty Czyńskiej "Dom polski. Meblościanka z pikasami", która wkrótce pojawi się w księgarniach.Niedawno tygodnik "Polityka" opublikował artykuł, który zaczynał się od słów: "Gdy świat pędzi do miast, Polacy z miast uciekają na wieś". Tę tezę potwierdzają dane GUS, zgodnie z którymi udział ludności miejskiej w Polsce maleje. Z drugiej jednak strony obserwujemy, że pokolenie 20-30-latków kocha miasto, zaś dzieci rodziców, którzy spełnili swoje marzenie o domku na wsi, kiedy tylko dorosną, uciekają do miasta. (ike)


wywiad z prof. Markiem Krajewskim >>>barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie